School Staff 2016

School Leadership

Julie Roberts
Louise Grainger
Stuart Meachem
Kelly Peake

Principal
Deputy Principal
Deputy Principal
Deputy Principal

Administration

Janie Street       
Helen Cope

Danielle Mathews
Alyson Mollica
Registrar
School Officer
School Officer
School Officer

Teaching Staff
Early Childhood Classes 

Evelyn Papas                               Rebecca Nair / Domenica Gerace (Fri)   
Darelle Seal / Emma Cilfonie (Wed)        Gloria Fletcher / Joy Harvey (Fri)
Belinda Baines / Joy Harvey (Wed)
Rikki Carrigg / Liz Moulin (Wed)          Katy Govan

Kindy                                  Room 1
Kindy                                  Room 2
Pre Primary                        Room 3
Kindy                                  Room 4                 
Pre Primary                        Room 5
Pre Primary                        Room 6
Pre Primary / Year 1           Room 9

Primary Classes

Katherine Ryan                                         Rayma Beste                                           
Ailsa Lamb                                           Stephanie Wright                                      Kirsty Campbell-Court             
Gemma Lockyer
Karen Winterburn
Jodie Harders                                            Natalie Queiros                                         Tash Blechynden
Shirley Mills           
Caris Szczepanik      
Domenica Gerace/Kelly Peake (Fri)          Rhys Thurston                                          Doretta Lavery
Jonathan Petch                                         Julie Hoskins/Brooke Martin

Carl Sanderson
Helen McIlwraith                                        Cam Eaves
Joy Lowther                                               Paul Sherlock / Stuart Meachem

Year 1                                Room 7                          
Year 1                                Room 10
Year 1                                Room 20                                                           Year 1                                Room 29                                                          
Year 1/2                             Room 22                                                          
Year 2                                Room 13 
Year 2                                Room 14
Year 2                                Room 18
Year 2                                Room  27                                                          Year 2/3                             Room 23
Year 3                                Room 11
Year 3                                Room 16
Year 3                                Room 19                                                           Year 3/4                             Room 24
Year 4                                Room 12                                                           Year 4                                Room 17                                                           Year 4/5                             Room 8                                                             Year 4/5/6 (MAAC)            Room 21             
Year 5                                Room 25                   
Year 5/6                             Room 28
Year 6                                Room 15
Year 6                                Room 26

 

Specialist Teaching Staff

Carly Randall 
Kylie Isaia
Christopher Honey                                    Rob Graham 
Paul Sherlock             
Carrie Oliver

Ann Pomatti
Visual Arts
LOTE (Italian)
Music Specialist
SIMS (Instrumental Music - Guitar)
Snr Phys Ed 
Jnr Phys Ed
Library

 

Support Staff

Daphne Bennett
Melissa Carroll                                          Jan Beed
Lynne Reynolds                                   Jenny Polydor
Sarah Belcher
Annji Wisby
Linda Stanley      
        
Katherine Chaplyn    
Julie Murray
Charmaine Johnson
Lauren Thomas
Fiona Mortimer
Lorraine Gillespie
Carol Fogarty
Lisa Watts
Maria Webber


Mohammad Joomun                       Fadilah Asgan
Jigme Nidup
Kava Finau
Florence Alejandro                              Ken Wallis
School Chaplain                
School Psychologist                                                                                       Library Officer
Library Officer                                                                                                Education Assistant 
Education Assistant        
Education Assistant        
Education Assistant        
Education Assistant        
Education Assistant        
Education Assistant        
Education Assistant        
Education Assistant        
Education Assistant        
Education Assistant               
Education Assistant
Education Assistant


Cleaner in Charge
School Cleaner
School Cleaner
School Cleaner                                                                                              School Cleaner
School Gardener
Telephone: 08 9453 6722 Facsimile: 08 9453 2133 Address: 73 St John Road, Wattle Grove WA 6107